گاهی اوقات کارفرماها از یک پروژه طراحی سایت ناراحت هستند و احساس خوبی نسبت به آن ندارند. دلیل این مسئله فقط اشتباهات طراح سایت نیست بلکه گاهی اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت باعث خراب شدن نتیجه نهایی می‌شود. اگر قصد سفارش یک پروژه طراحی سایت را دارید و می‌خواهید که بهترین پروژه را از طراح وب تحویل بگیرید، باید خودتان هم در جایگاه یک کارفرما حرفه‌ای عمل کنید. برای حرفه‌ای شدن کافیست که برای سفارش طراحی به جای معتبری مراجعه کنید و علاوه بر این به صورت حرفه‌ای و با بیانی درست نیاز خودتان از سایت را برای طراح وبسایت توضیح دهید. برای آشنایی با رایج‌ترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت و راه‌های درست سفارش طراحی سایت تا پایان مطلب همراه ما باشید.

اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت
اشتباهات کارفرما درپروژه طراحی سایت

سفارش طراحی سایت به صورت حرفه‌ای

برای اینکه بتوانید از طراح وبسایت سایتی را تحویل بگیرید که دقیقا باب میل شماست، قبل از هر چیز باید اصول درست سفارش را رعایت کنید و از رایج‌ترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت دوری کنید چون ممکن است که اشتباهات شما باعث شود که با وجود پرداخت هزینه، سایتی که به شما تحویل می‌دهند، باب میل‌تان نباشد. رایج‌ترین اشتباهات کارفرماها در پروژه طراحی سایت عبارت است از:

1- کارفرما بخاطر ارزان بودن تعرفه‌های یک شرکت طراحی سایت به آن شرکت اعتماد می‌کند.

برخی کارفرماها تصورشان بر این است که جایی که ارزان‌تر می‌دهد، بهتر است. اما فراموش نکنید که یک وبسایت، کالا نیست که بتوانید چند روز بعد آن را عوض کنید، شما سالیان سال با وبسایت خود کار دارید بنابراین قبل از اینکه به قیمت توجه کنید، کیفیت پروژه را ملاک و معیاری مهم قرار دهید و به کیفیت پروژه‌های شرکت توجه کنید.

2- کارفرما نمی‌توانند انتظارات خود از وبسایت را برای طراح وبسایت توضیح بدهد.

یکی از بزرگترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت این است که نمی‌تواند هدف خود از ساخت سایت را برای طراح وبسایت توضیح بدهد. ارزیابی نیازهای کاربران یک بخش مهم در طراحی وبسایت است که باعث می‌شود، طراح نقشه کلی سایت را بکشد و طبق علاقه و نیاز کارفرما یک سایت خوب تحویل بدهد. زمانی که کارفرما نتواند به خوبی نیازها و انتظارات خود از وبسایت را به طراح بفهماند، بنابراین نتیجه‌ای که در خروجی می‌بیند، چیزی نیست که در ذهنش بوده است. یک کارفرمای موفق در یک برگه همه اهداف و نیازهایش از سایت را مشخص می‌کند تا بتواند منظورش را به صورت کامل و جامع به طراح منتقل کند.

حتما بخوانید  دلایل اهمیت پشتیبانی وب سایت و نگه‌داری آن پس از طراحی ‌سایت

3- کارفرما به دنیای اینترنت اعتمادی ندارد و به دنبال این هست که حتما فردی که با او قرارداد می‌بندد را به صورت حضوری ببیند.

از معمول‌ترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت این است که بخاطر اینکه یک شرکت طراحی سایت ضعیف در شهر خودش است، به آن اعتماد می‌کند چون تصور می‌کند که وقتی فردی را حضوری ببیند، آن فرد معتمدتر است، ولی این طرز تفکر اشتباه است. در دنیای اینترنت که همه چیز رو به مجازی شدن می‌رود و بسیاری از بیزینس‌ها  و تجارت‌های سنگین در خانه و پشت کامپیوتر صورت می‌گیرد، شما اگر یک تیم طراحی وبسایت حرفه‌ای در مسافت دور پیدا کردید، شک نکنید که باید به آن اعتماد کنید.

اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت
بزرگترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت

4- کارفرما به طراح وبسایت و دانش او اعتماد ندارد و به دنبال این هست که دقیقا ایده‌های خود را عملی کند و سایتی باب سلیقه خود بسازد.

طراحی سایت یک کار تخصصی است. طراحان وبسایت در فرایند نوشتن و طراحی پروژه به مواردی نظیر سئو، گرافیک و تم سایت، کدهای بهینه و… اهمیت می‌دهند. زمانی که شما بخواهید یک وبسایت حرفه‌ای را تقلید کنید یا همه ایده‌های در سرتان را روی سایت عملی کنید ممکن است که وبسایت شما به چشم گوگل نیاید و سایت پیشرفت نکند. برای اینکه بتوانید پیشرفت کنید، کافیست به حرف طراح وبسایت گوش بدهید تا سایت شما از لحاظ کدنویسی بهینه باشد و سرعت و سئوی بالایی داشته باشد.

5- کارفرما به دنبال تقلید از وبسایت‌های رقیب هست و گمان می‌کند که تکرار کار آن‌ها، باعث می‌شود سایتش حرفه‌ای‌تر ظاهر شود.

گاهی برخی از افراد تصور می‌کنند که اگر از یک وبسایت حرفه‌ای تقلید کنند، حتما ایده‌شان جواب می‌دهد و دقیقا مثل همان وبسایت بالا می‌آیند. فراموش نکنید که هر سایتی ویژگی‌های خاص خودش را دارد و باید طبق پتانسیل و اتمسفر موضوع آن سایت، طراحی صورت بگیرد. توصیه می‌شود که حتما ایده‌تان را مشخص کنید و طبق ایده‌ای که در ذهن دارید، با طراح سایت مشورت کنید.

حتما بخوانید  بدترین اشتباهات طراحی سایت که سایت شما را از بین ببرند!

6- کارفرما به یک شرکت طراحی سایت غیر معتبر سفارش وبسایت می‌دهد و توقع یک کار حرفه‌ای را دارد.

جبران ناپذیرترین اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت، اعتماد به یک تیم طراحی وبسایت غیر معتبر است که باعث می‌شود کارفرما همان اولین گام را درست برندارد و این به ضررش تمام شود. برای آشنایی با شرکت‌های معتبر طراحی وبسایت از مشاوران سایت وبوتو کمک بگیرید چون این سایت سالهاست در زمینه مشاوره دادن به مشتریان خوش درخشیده‌اند.

7- کارفرما به دیزاین و گرافیک سایت توجهی نمی‌کنند.

کارفرماها باید دقت داشته باشند که تیم طراحی وبسایت دارای یک تیم گرافیکی قوی باشد. وبسایت شما زمانی توجه کاربران را جلب می‌کند که دارای تم رنگی جذاب و زیبا باشد و گرافیک‌های قشنگی داشته باشد، به همین خاطر هم هست که برای جذابیت بصری سایت و دیزاین مناسب باید به سراغ یک شرکت طراحی وبسایت خوب با گرافیست‌های معتبر و کاردان بروید.

اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت
ویژگی شرکت طراحی سایت خوب

ویژگی‌های یک شرکت طراحی وبسایت خوب

شما برای اینکه به یک کارفرمای کاردان تبدیل شوید، باید در مورد ویژگی‌های یک شرکت طراحی سایت اطلاعات کافی را داشته باشید. این ویژگی‌ها عبارتند از:

  1. تیم طراحی وبسایت خوب کار را بین افراد حرفه‌ای تقسیم می‌کند تا فرایند کار سریع‌تر و بهتر انجام شود. تیم طراحی سایت قوی از فرانت کار، بک اند کار، ux کار و گرافیست‌های حرفه‌ای تشکیل شده است.
  2. از آنجایی که سئو در وبسایت خیلی مهم است، در تیم‌های موفق طراحی وبسایت از سئو کاران حرفه‌ای هم استفاده می‌شود تا وبسایت در کمترین زمان توجه موتور جستجوی گوگل را به سمت خود جلب کند.
  3. یک تیم طراحی سایت موفق از یک تیم پشتیبانی قوی تشکیل شده است که کارفرما را پس از تحویل پروژه هم حمایت می‌کند و در اسرع وقت مشکلات فنی وبسایت را برطرف می‌کند. علاوه بر این از آنجایی که سایت نیاز به به روز رسانی دارد و باید خودش را با الگوریتم‌های جدید گوگل سازگار کند، یک تیم پیشتیبانی باید باشد که بتواند وبسایت را به روز نگه‌ دارد.
حتما بخوانید  معرفی دقیق انواع سایت و کاربرد هرکدام
اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت
بهترین شرکت طراحی سایت

شاید شما نتوانید هنگام عقد قرداد با یک شرکت از ویژگی‌های آن اطلاعات کافی را به دست بیاورید، به همین خاطر توصیه می‌شود قبل از اعتماد به یک تیم طراحی سایت، از افراد کاردان در این زمینه مشورت بگیرید چون همین مشورت‌ها به شما کمک می‌کند که بتوانید درست تصمیم بگیرید و در جایگاه یک کارفرمای عالی کار خود را به یک تیم موفق بسپارید. فراموش نکنید که شما با یک انتخاب درست می‌توانید یک سایت جذاب داشته باشید و در بستر اینترنت بدرخشید.

نتیجه‌گیری

برای اینکه یک کارفرمای موفق باشید باید از اشتباهات کارفرما در پروژه طراحی سایت دوری کنید تا بتوانید در جایگاه یک کسب‌وکار آگاه با فردی که پروژه را به آن می‌سپارید، به درستی توافق کنید و در پایان یک پروژه حرفه‌ای را تحویل بگیرید. پیشنهاد ما به شما این هست که اگر سر رشته‌ای از طراحی وبسایت ندارید ولی قصد دارید که با یک شرکت خوب به درستی توافق کنید، از مشاوران سایت وبوتو مشورت بگیرید.  مشاوران سایت وبوتو به صورت آنلاین و بر خط آماده صحبت و همکاری با شما هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *