وقتی درباره گسترش کسب‌وکار خود صحبت می‌کنید، به شما راه‌اندازی سایت را پیشنهاد می‌دهند. برای داشتن یک سایت اصولی که به گسترش کسب‌وکار شما کمک کند، باید طراحی سایت خود را به یک شرکت باتجربه بسپارید. سوال اینجاست که معیار انتخاب شرکت طراحی سایت خوب چیست؟

شما نمی‌توانید به هر شرکتی اعتماد کنید! راه‌اندازی یک سایت اصولی، قوانینی دارد که هر کسی از پس آن برنمی‌آید.

امروز قرار است به بررسی موضوعی بپردازیم که شاید دغدغه ذهنی خیلی از شماها باشد. اینکه یک شرکت طراحی سایت خوب، باید چه ویژگی‌هایی داشته باشد که بتوانیم به آن اعتماد کنیم؟

شاید برای جواب دادن به این سوال فقط جنبه مارکتینگ آن را در نظر بگیرید، اما یک‌سری موارد تخصصی هستند که باید به آن توجه کنید تا یک شرکت طراحی سایت کاربلد انتخاب کنید. برای دانستن این موارد و معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت، تا انتها همراه ما باشید.

پیدا کردن بهترین شرکت طراحی سایت

قطعا از اهمیت خدمات طراحی سایت برای گسترش کسب‌وکار، چیزهایی شنیده‌اید. طبق آمار، هر سال هزاران وب‌سایت توسط شرکت‌های طراحی سایت در سراسر جهان طراحی، و در اختیار کاربران قرار داده می‌شود.

همچنین سئو وب‌سایت برای افزایش رتبه وب‌سایت‌ها، در عبارت‌های مورد نظر کاربر و نتیجه جست‌وجوی کلمات، بسیار اهمیت دارد. به همین دلیل شرکت‌های ارائه دهنده خدمات طراحی سایت و پشتیبانی، در زمینه سئو یا بهینه‌سازی وب‌سایت نیز فعالیت دارند.

با توجه به این موضوع، افرادی که برای گسترش کسب‌وکار خود به وب‌سایت نیاز دارند، در تلاش هستند شرکت‌هایی را پیدا کنند که بهترین و زیباترین وب‌سایت را برای آن‌ها طراحی کند. از طرف دیگر، شرکت‌هایی که در زمینه طراحی سایت فعالیت می‌کنند کم نیستند و گاهی تعداد آن‌ها به صدها شرکت کوچک و بزرگ می‌رسد.

معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت
معیار انتخاب شرکت طراحی سایت چیست؟

بسیاری از این شرکت‌ها مدعی هستند که با کم‌ترین هزینه، طراحی وب‌سایت شما را انجام می‌دهند. در دنیای طراحی سایت، کیفیت از اهمیت زیادی برخوردار است. افرادی که با طراحی سایت سروکار دارند، برای بررسی کیفیت طراحی سایت، نکاتی را در نظر می‌گیرند، از جمله:

  • زیبایی و جذابیت وب‌سایت
  • پایگاه داده‌ها و برنامه‌نویسی
  • کاربری مناسب
  • سرعت بارگذاری قابل قبول
  • امنیت
  • بهینه‌سازی
  • پشتیبانی مناسب

اگر با شرکت‌های باتجربه و حرفه‌ای سروکار داشته باشید، شاهد رعایت همه نکات بالا هستید. چالشی که ممکن است با آن درگیر باشید این است که چطور می‌شود از میان تعداد زیادی از شرکت‌هایی که خدمات طراحی و برنامه‌نویسی سایت ارائه می‌دهند، بهترین را انتخاب کرد؟ به‌عبارت دیگر، نکات انتخاب شرکت طراحی سایت چیست؟

در ادامه چند معیار انتخاب شرکت طراحی سایت را بررسی می‌کنیم که با رعایت آن‌ها می‌توانید داشتن وب‌سایت اصولی و استفاده از خدمات حرفه‌ای را برای خود تضمین کنید.

معیار انتخاب شرکت طراحی سایت

1. بررسی کنید که شرکت طراحی سایت واقعی باشد

شاید عنوان تیتر کمی شما را غافلگیر و سردرگم کند، اما توجه کنید که این موضوع باید از اولین معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت باشد. مگر می‌شود که یک شرکت طراحی سایت واقعا وجود نداشته باشد؟

حتما بخوانید  UI یا رابط کاربری چیست؟ در اولین نگاه مخاطب را جذب کنید

بسیاری از افراد به‌صورت شخصی، و جدا از شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات طراحی سایت، طراحی وب را انجام می‌دهند. این افراد خود را زیرمجموعه و عضو یک شرکت یا یک سازمان معرفی می‌کنند. اگر طراحی سایت خود را به این دسته از افراد بسپارید، با مشکلات زیادی درگیر می‌شوید به‌خصوص هنگام نیاز به خدمات پشتیبانی!

همچنین باید توجه داشته باشید که یک فرد به‌تنهایی به همه جنبه‌های وب‌سایت، مسلط نیست. معمولا طراحی سایت یک کار تیمی است که هر شخص در یک حوزه مخصوص، تخصص دارد.

نکات انتخاب شرکت طراحی سایت
در فاکتور های انتخاب شرکت طراحی سایت، مطمئن شوید که شرکت واقعی باشد.

برای مثال بخش ظاهری وب‌سایت زیر نظر طراحان گرافیک و متخصصانUI است، کدنویسی توسط افرادی که در زمینه برنامه‌نویسی تخصص دارند انجام می‌شود و…

پس یک فرد به‌تنهایی نمی‌تواند در همه این زمینه‌ها متخصص باشد. در نتیجه گام اول این است که مطمئن شوید طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت شما زیر نظر یک شرکت واقعی انجام می‌شود.

2. بررسی نمونه کارهای شرکت طراحی سایت

برای اینکه عملکرد و توانایی افراد را بشناسید، سوابق و نمونه کارهای آن‌ها را بررسی می‌کنید. این موضوع معیار انتخاب شرکت طراحی سایت نیز محسوب می‌شود. بهتر است قبل از سفارش دادن وب‌سایت، نمونه کارهای آن‌ها را بررسی کنید.

شرکت‌هایی که در زمینه کاری خود بهترین هستند، نمونه کارهای خود را در معرض دید کاربران قرار می‌دهند که کاربر با توانایی و تنوع کاری آن‌ها آشنا شود.

این نکته را نیز در ذهن داشته باشید که داشتن نمونه کارهای متعدد و زیبا، به معنی حرفه‌ای بودن نیست و معیار انتخاب شرکت طراحی سایت محسوب نمی‌شود. تعدا زیاد نمونه‌کار در بازه زمانی کوتاه، می‌تواند نشان‌دهنده استفاده از قالب‌های آماده و بی‌کیفیت باشد.

3. همه وب‌سایت‌های صفحه اول گوگل قابل اعتماد نیستند

خیلی از مردم تصور می‌کنند که بالا بودن رتبه سایت در موتورهای جست‌وجو، به معنی کیفیت بالای خدمات شرکت‌های طراحی سایت است و آن را معیار انتخاب شرکت طراحی سایت در نظر می‌گیرند، اما اینطور نیست!

شما هنگامی که عبارت‌های مرتبط با “طراحی سایت” یا “شرکت طراحی سایت” را در گوگل جست‌وجو می‌کنید، گوگل فقط بهترین شرکت‌ها را در صفحه اول قرار نمی‌دهد.

ممکن است یک وب‌سایت با بهینه‌سازی و صرف هزینه مانند آگهی و… به بهبود رتبه سایت خود کمک کرده و به صفحه اول گوگل رسیده باشد ولی در ارائه خدمات حرفه‌ای ضعیف عمل کند.

فاکتور انتخاب شرکت طراحی سایت
ارائه خدمات حرفه‌ای، معیار انتخاب شرکت طراحی سایت محسوب می‌شود.

همچنین برعکس این موضوع نیز صدق می‌کند، یعنی شاهد خدمات بسیار حرفه‌ای توسط شرکت‌های طراحی و توسعه وب، در صفحه دوم و سوم گوگل باشیم.

نکته دیگری که درباره این موضوع وجود دارد این است که بسیاری از شرکت‌هایی که در صفحه اول گوگل قرار دارند، چون با درخواست‌های زیادی مواجه هستند، قیمت بسیار بالایی برای یک سایت معمولی در نظر می‌گیرند.

از طرفی چون تعداد زیادی درخواست دارند و به‌اصطلاح، حجم مشتریان آن‌ها زیاد است، خدمات پشتیبانی ضعیفی ارائه می‌دهند. پس برای معیار انتخاب شرکت طراحی سایت، فاکتورهای مختلفی را در کنار هم قرار دهید و فقط به بودن در صفحه اول گوگل اعتماد نکنید!

حتما بخوانید  دلایل اهمیت پشتیبانی وب سایت و نگه‌داری آن پس از طراحی ‌سایت

4. تکنولوژی و زبان برنامه‌نویسی مورد استفاده شرکتی که انتخاب می‌کنید را بررسی کنید

تکنولوژی‌های مورد استفاده در دنیای وب، به‌طور دائم درحال تغییر است. این تغییرات تأثیر قابل توجهی بر دنیای اینترنت می‌گذارد. طراحی سایت در سال‌های اخیر، با استفاده از نسخه‌های جدید Html و CSS، و همچنین زبان جاوا اسکریپت، به دنیای وب بسیار کمک کرده و باعث شده که وب‌سایت زیباتر باشد و کاربری مناسبی داشته باشد.

از طرف دیگر با استفاده از زبان‌های برنامه‌نویسی مناسب مانند PHP یا Python در کنار استفاده از دیتابیس‌های مناسب، شاهد بهبود وضعیت وب‌سایت‌ها هستیم.

در نتیجه استفاده از بهترین تکنولوژی‌های طراحی و برنامه‌نویسی در دنیای وب، بسیار اهمیت دارد و توصیه ما به شما این است که از شرکت مورد نظر خود دراین‌باره سوال کنید و تکنولوژی مورد استفاده را جزء معیار انتخاب شرکت طراحی سایت در نظر داشته باشید.

فاکتور های انتخاب شرکت طراحی سایت
اینکه سایت شرکت در صفحات اول گوگل باشد، تنها فاکتور انتخاب شرکت طراحی سایت نیست.

5. بررسی هزینه طراحی سایت

شاید سوال کنید که چرا قیمت طراحی سایت، جزء معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت محسوب می‌شود؟

هنگامی که به‌دنبال یک شرکت خوب برای طراحی و راه‌اندازی وب‌سایت خود هستید، با قیمت‌های مختلفی مواجه می‌شوید. در قدم اول باید بدانید که قیمت طراحی سایت، به عوامل مختلفی بستگی دارد، مانند سیاست‌های شرکت، هزینه طراحی، تعداد پرسنل، میزان تخصص و…

یک نکته خیلی مهم که باید در نظر بگیرید این است که شرکت‌هایی که طراحی سایت با قیمت بالا به شما پیشنهاد می‌دهند، لزوما کیفیت بالایی ندارند. ممکن است برخی شرکت‌ها در ازای طراحی ساده، مبلغ‌های خیلی زیادی برای مشتریان در نظر بگیرند. این در حالی است که وب‌سایت طراحی شده فقط ظاهر خوبی دارد.

عکس این موضوع هم صادق است، یعنی شرکت‌هایی که برای طراحی سایت، قیمت بسیار پایینی در نظر می‌گیرند.

بررسی موضوع هزینه طراحی سایت در فاکتور های انتخاب شرکت طراحی سایت، به این موضوع اشاره دارد که قیمت بالای طراحی سایت، نشانه حرفه‌ای بودن آن نیست و همچنین یک وب‌سایت حرفه‌ای، اصلا ارزان نیست!

6. اهمیت سئو سایت

اینکه فقط یک وب‌سایت استاندارد داشته باشید، کافی نیست. باید وب‌سایت شما هنگام جست‌وجوی کلمات کلیدی مورد نظر، در نتایج جست‌وجوی کاربران دیده شود. برای اینکه این هدف محقق شود، سئو به شما کمک زیادی می‌کند.

شرکت‌های باتجربه و حرفه‌ای می‌توانند خدمات سئوی باکیفیت به شما ارائه دهند و بعد از مدتی سایت شما را به صفحه دوم و بعد به صفحه اول گوگل برسانند. دیده شدن وب‌سایت شما در نتایج جست‌وجو، باعث افزایش بازدیدها از وب‌سایت شما می‌شود.

این موضوع کسب‌وکار شما را گسترش می‌دهد و ظرف مدت کوتاهی شاهد پیشرفت چشم‌گیر در حرفه خود هستید. پس در معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت، این موضوع را جدی بگیرید و از شرکت انتخابی خود درباره نمونه پروژه سئو، سوال کنید.

معیار انتخاب شرکت طراحی سایت
انتخاب یک تیم حرفه‌ای باید معیار انتخاب شرکت طراحی سایت باشد.

7. مقاله‌های نوشته شده در سایت شرکت را با دقت بررسی کنید

شاید جالب باشد که بدانید مقاله‌های نوشته شده در سایت شرکت، میزان حرفه‌ای بودن مجموعه را نشان می‌دهد و جزء معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت است. مقاله‌های شرکت، یک نگرش کلی و میزان حرفه‌ای بودن تیم را به نمایش می‌گذارد. مقاله‌ها را از نظر کپی بودن، املا، نگارش و موارد ساده‌ای که دیگران به‌راحتی از آن می‌گذرند، بررسی کنید.

حتما بخوانید  معرفی دقیق انواع سایت و کاربرد هرکدام

چرا صفحه وبلاگ، فاکتور انتخاب شرکت طراحی سایت محسوب می‌شود؟ شرکتی که برای مقاله‌های خود وقت صرف نمی‌کند و صرفا آن را از صفحات دیگر کُپی می‌کند، ممکن است در پروژه طراحی سایت نیز چنین رفتاری داشته باشد! علاوه‌براین، خواندن مقاله‌ها، اطلاعات بیشتری در اختیار شما قرار می‌دهد.

8. از مشتریان شرکت انتخابی خود اطلاعات کسب کنید

یک دیگر از کارهایی که قبل از سفارش وب‌سایت باید انجام دهید، دریافت اطلاعات از مشتریان قبلی شرکت انتخابی خود است. گاهی ممکن است دوست نزدیک شما، شرکت طراحی سایت را به شما معرفی کند که در آن صورت کار شما راحت‌تر است و از دوست خود سوال می‌کنید.

گاهی هم اینطور نیست، یعنی شما تجربه نزدیکی از شرکت انتخابی خود ندارید. در این صورت می‌توانید نظرات آنلاین افراد را درباره شرکت طراحی سایت بخوانید و با افراد ارتباط بگیرید. از آن‌ها درباره کیفیت طراحی، نحوه پشتیبانی، نحوه پاسخ‌گویی، هزینه‌ها، خدمات سئو و… سوال کنید.

این موضوع نیز جزء معیار انتخاب شرکت طراحی سایت محسوب می‌شود چون شما با اعتماد بیشتری پروژه خود را به شرکت انتخابی می‌سپارید.

9. ملاقات حضوری

یکی از نشانه‌های شرکت‌های حرفه‌ای در ارائه خدمات طراحی سایت این است که در صورت درخواست مشتریان برای ملاقات حضوری از آن استقبال می‌کنند و برای آن وقت می‌گذارند. ملاقات حضوری به نفع هر دو طرف است و در بررسی مسائل مالی، فنی و… بهتر به تعامل می‌رسند.

معیار های انتخاب شرکت طراحی سایت
رعایت نکات انتخاب شرکت طراحی سایت به شما کمک می‌کند خدمات بهتری دریافت کنید.

در بررسی معیار انتخاب شرکت طراحی سایت، ملاقات حضوری باعث می‌شود که نکات بااهمیت‌تری از شرکت انتخابی خود به دست آورید. همچنین ارتباط بهتری با افراد مجموعه برقرار می‌کنید.

جمع‌بندی و نکات پایانی مربوط به معیار انتخاب شرکت طراحی سایت

قبل از اینکه پروژه خود را به شرکت طراحی سایت بسپارید، باید معیار انتخاب شرکت طراحی سایت حرفه‌ای را بررسی کنید. درواقع، بررسی این معیارها به شما کمک می‌کند که با یک تیم حرفه‌ای کار کنید و به نتیجه مثبت آن اعتماد داشته باشید.

چطور می‌شود با یک شرکت طراحی سایت حرفه‌ای همکاری کرد؟ در قسمت‌های بالا، 9معیار انتخاب شرکت طراحی سایت را بررسی کردیم همچنین خبر خوبی برای شمایی که تا این قسمت همراه ما بودید، داریم.

این خبر خوب، معرفی شرکت وبوتو است. این شرکت در زمینه طراحی سایت حرفه‌ای، تجربه زیادی دارد. شما می‌توانید نمونه پروژه‌های انجام شده توسط این شرکت را بررسی کنید. همچنین برای دریافت خدمات، مشاوره طراحی سایت و راهنمایی بیشتر، با شماره‌های درج شده تماس بگیرید.

 تابه‌حال تجربه دریافت خدمات طراحی سایت داشتید؟ نظرات و تجربیات خود را دراین‌باره برای ما کامنت کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *