طراحی سایت پزشکی؛ معجزه‌ای در حوزه بهداشت و درمان

در دنیای شلوغ و پر همهمه امروز، ما دیگر زمان آن را نداریم تا در ترافیک بمانیم و بعد در شلوغی مطب ساعت‌ها معطل شویم تا فقط یک نوبت بگیریم یا نتایج آزمایش‌مان را نشان دهیم! با وجود اینترنت انجام‌دادن این‌کارها کمی شبیه وقت تلف کردن است! با یک سایت پزشکی به‌راحتی و بدون حتی یک ثانیه معطلی می‌توان وقت ملاقات رزرو کرد و یا به‌صورت آنلاین در مورد نتایج آزمایش با پزشک صحبت کرد. اگر شما هم یک پزشک هستید و به فکر طراحی سایت پزشکی افتاده‌اید و دوست دارید سایت خود را داشته باشید؛ جای درستی آمده‌اید. حتما اینجا باشید تا شما را بیشتر با مزایا و ضرورت طراحی سایت پزشکی آشنا کنیم.

سفارش سایت

طراحی سایت با وردپرس

 • واکنش گرا
 • سرعت بالا
 • قابل توسعه
 • پنل کاربری پیشرفته
 • اتصال به پیامک
 • مقرون به صرفه و ارزون
سفارش سایت
سفارش سایت

طراحی سایت با کد نویسی

 • واکنش گرا
 • سرعت بالا
 • قابل توسعه
 • پنل کاربری پیشرفته
 • اتصال به پیامک
 • مقرون به صرفه و ارزون
سفارش سایت

داشتن یک سایت پزشکی چه مزایایی برای شما دارد؟

به عنوان یک پزشک، بهتر است هرچه زودتر از خدمات طراحی سایت پزشکی استفاده کنید و سایت خود را راه بیندازید؛ چراکه داشتن سایت مزایای زیادی برای شما دارد. مزایایی مثل:

1- ارتباط مستقیم با بیماران

با داشتن یک سایت پزشکی شما می‌توانید با بیماران خود به‌صورت آنلاین در ارتباط باشید. در قسمت کامنت‌های سایت، بیماران شما می‌توانند سوالات خود را بپرسند و شما پاسخگوی آن‌ها باشید. این ارتباط مستقیم به بیماران شما حس راحتی و اطمینان را منتقل می‌کند.

طراحی سایت پزشکی

2- اطلاع‌رسانی

شما می‌توانید سایت خود را به یک منبع موثق و قابل‌اعتماد تبدیل کنید و در آن در مورد انواع بیماری‌ها، روش‌های تشخیص، پیشگیری و درمان مقاله‌های معتبر بنویسید. با انتشار ویدئوها، مقالات و نکات بهداشتی در سایت خود می‌توانید یک منبع خوب پزشکی باشید.

3- رزرو وقت ملاقات

یکی از بهترین مزایای طراحی سایت پزشکی این است که در این سایت می‌توانید سیستم نوبت‌دهی آنلاین را ایجاد کنید. بیماران شما می‌توانند به‌آسانی و بدون معطلی وقت ملاقات را رزرو کنند.

4- نمایش رزومه

سایت شما یک فرصت خوب است تا بتوانید تخصص، مهارت، تجربه و تحصیلات خود را برای مخاطبان به نمایش بگذارید. همچنین می‌توانید در مورد دوره‌هایی که دیده‌اید، مقالاتی که نوشته‌اید و تحقیقاتی که انجام داده‌اید هم با مخاطبان خود صحبت کنید. این کار باعث می‌شود بیماران به تجربه شما ایمان بیاورند و به شما اعتماد بیشتری داشته باشند.

5- ارتباط با بیماران جدید

سایت پزشکی به شما کمک می‌کند تا در بین همکاران خود شهرت بیشتری کسب کنید، بیماران بیشتری از طریق سایت با شما آشنا شوند و شما را به‌عنوان پزشک خود انتخاب کنند.

مراحل طراحی سایت در وبوتو

یک سایت پزشکی چه امکاناتی دارد؟

در خدمات طراحی سایت پزشکی امکانات زیر برای شما در نظر گرفته شده است:

1- درباره پزشک

این قسمت یکی از مهم‌ترین بخش‌های سایت شماست. در این بخش شما می‌توانید اطلاعات کاملی از خود را به بیماران ارائه دهید. همان‌طور که قبلا گفتیم این اطلاعات شامل مدارک تحصیلی، تخصص، سوابق کاری و تجربه شماست.

2- ارتباط با پزشک

در این قسمت شما فرم تماس، آدرس شبکه‌های اجتماعی و ایمیل خود را قرار می‌دهید. تا بیماران بتوانند با شما به‌راحتی ارتباط برقرار کنند.

طراحی سایت پزشکی

3- ارسال و دریافت نتایج آزمایش

یکی از قابلیت‌هایی که در خدمات طراحی سایت پزشکی می‌توان برای شما در نظر گرفت، امکان ارسال و دریافت نتایج آزمایش‌های پزشکی است.

4- اخبار

در این قسمت می‌توانید تازه‌های دنیای پزشکی و اخبار مربوط به آن را با بیماران خود به اشتراک بگذارید. این بخش به شما کمک می‌کند تا بازدید سایت خود را بالا ببرید.

5- بیماری‌ها

ما می‌توانیم در خدمات طراحی سایت پزشکی، برای شما یک بخش مخصوص بیماری‌ها را ایجاد کنیم. این قسمت در مورد بیماری‌هایی است که شما در درمان آن تخصص دارید. برای هر بیماری می‌توانید مقالات مختلف و کاملی را بارگذاری کنید.

6- ساعت کار و لوکیشن

در این قسمت شما باید نشانی دقیق و ساعت کاری خود را ثبت کنید. این اطلاعات به بیماران شما کمک می‌کند تا به‌راحتی آدرس شما را پیدا کنند و بدانند در چه ساعاتی باید به شما مراجعه کنند.

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

7- رزرو وقت

در این قسمت بیماران شما می‌توانند بدون مراجعه به مطب، به‌صورت حضوری وقت ویزیت را رزرو کنند. با این کار هم در وقت شما و هم در وقت بیماران صرفه‌جویی بزرگی خواهد شد.

8- بخش پرسش‌وپاسخ

در این بخش شما می‌توانید به‌طور مستقیم با بیماران خود در ارتباط باشید. آن‌ها می‌توانند سوالات خود را در این قسمت با شما در میان بگذارند و شما به آن‌ها پاسخ دهید.

9- بلاگ

یکی از مهم‌ترین امکاناتی که در طراحی سایت پزشکی برای شما در نظر گرفته می‌شود، قسمت بلاگ است. در این قسمت شما باید به‌طور مرتب و متناوب مقاله، ویدیو، نکات بهداشتی و محتواهای مرتبط دیگر را قرار دهید. این قسمت هم یکی از بخش‌هایی است که می‌تواند به بالابردن بازدید سایت شما کمک بزرگی بکند.

10- بخش نظرات

در این قسمت بیماران قبلی شما می‌توانند نظرات و تجربیات خودشان را در مورد برخورد و روش‌های درمان شما به اشتراک بگذارند. این بخش به بیماران جدید شما کمک می‌کند تا شناخت بهتری نسبت به شما داشته باشند.

آخرین پروژه ها

خدمات طراحی سایت پزشکی

طراحی سایت پزشکی به کار چه کسانی می‌آید؟

سایت پزشکی یک ابزار مفید است که به کمک تمام کسب‌وکارهای پزشکی می‌آید. کسب‌وکارهایی مثل:

1- درمانگاه‌ها و بیمارستان‌ها

سایت پزشکی برای درمانگاه‌ها و بیمارستان یک ابزار به‌شدت کاربردی و لازم است. این مراکز می‌توانند اطلاعات کاملی در مورد خدمات درمانی، تخصص‌های موجود، کادر درمان و تجهیزات پزشکی را در سایت خود قرار دهند. همچنین بیماران از طریق همین سایت می‌توانند وقت ویزیت را رزرو کنند.

2- مطب‌ها و کلینیک‌ها

در خدمات طراحی سایت پزشکی یک پکیج کامل امکانات برای مطب‌ها و کلینیک‌ها در نظر گرفته شده است. از طریق سایت، بیماران می‌توانند در مورد لوکیشن، ساعت‌کاری، قیمت‌ها و خدمات اطلاعات کاملی را کسب کنند. همچنین می‌تواند از امکاناتی مثل دریافت نتایج آزمایش یا مشاوره آنلاین هم استفاده کنند.

3- خدمات پرستاری در منزل

کسب‌وکارهایی که به ارائه‌دادن خدمات پرستاری در منزل مشغول هستند هم می‌توانند از طراحی سایت پزشکی کمک بگیرند و سایت خودشان را داشته باشند. در این سایت می‌شود لیستی از خدماتی که قرار است ارائه شود، اطلاعاتی در مورد تیم پرستاری، ساعت کار، هزینه و فرم درخواست خدمات را قرار داد.

4- تجهیزات پزشکی

فروشنده‌های تجهیزات پزشکی هم می‌توانند از این فرصت استفاده کنند و سایت خود را راه بیندازند. در این سایت می‌توان تجهیزات و محصولات پزشکی را به نمایش گذاشت و فروش آنلاین را تجربه کرد.

5- داروخانه‌ها

یکی دیگر از مشاغلی که می‌تواند از طراحی سایت پزشکی استفاده کند، داروخانه‌های آنلاین است. در این سایت مخاطبان می‌توانند اطلاعات کاملی در مورد داروها، محصولات آرایشی و بهداشتی، روش مصرف، عوارض جانبی و محدودیت‌ها را مطالعه کنند. اگر اطلاعاتی در مورد بیماری‌ها و روش‌های درمان هم بارگذاری شود، به بازدید سایت کمک بزرگی خواهد کرد. مشاور آنلاین هم یکی دیگر از خدماتی است که داروخانه‌های آنلاین می‌توانند ارائه دهند. در آخر مخاطبان این سایت می‌توانند داروی خود را سفارش دهند و درب خانه تحویل بگیرند.

خدمات طراحی سایت پزشکی
خدمات طراحی سایت پزشکی

6- مراکز‌ زیبایی

قطعا مراکز زیبایی بیشتر‌ین سود را از طراحی سایت پزشکی خواهند برد. چون بحث زیبایی این روزها حسابی داغ است، سایت مراکز زیبایی بازدید و مخاطبان زیادی دارد. در این سایت‌ها می‌توان اطلاعات کاملی در مورد خدماتی که در سایت ارائه می‌شود را در اختیار مخاطبان گذاشت. مشاوره آنلاین هم یکی دیگر از قسمت‌های مهم این سایت است. در سایت‌های زیبایی قسمت گالری هم حسابی به چشم میاید؛ در این قسمت تصاویر قبل و بعد قرار داده می‌شود و مخاطبان زیادی از همین قسمت جذب سایت خواهند شد.

7- مراکز مشاوره

مراکز روان‌شناسی و مشاوره هم می‌توانند از سایت پزشکی استفاده کنند. این مراکز می‌توانند از طریق سایت با مخاطبان خود در ارتباط باشند و به‌صورت آنلاین خدمات مشاوره را ارائه دهند. همچنین مراکز مشاوره می‌توانند اطلاعات کاملی درباره تخصص‌ها و سوابق تحصیلی مشاوران را در سایت به نمایش بگذارند.

8- مراکز تناسب اندام

سایت‌های پزشکی یک گزینه مناسب برای مراکز تناسب اندام است. در این سایت‌ها مخاطبان می‌توانند اطلاعات کاملی درمورد خدمات ورزشی، تغذیه، برنامه‌های تمرینی و تمرین‌ها را دریافت کنند.

9- مراکز تغذیه و رژیم

مراکز تغذیه هم می‌توانند روی داشتن یک سایت پزشکی حساب باز کنند و از امکانات این سایت برای پیشرفت خود استفاده کنند. در این سایت می‌توان اطلاعات مفیدی در مورد ترکیبات غذایی، برنامه‌های غذایی، دستورالعمل‌ها و توصیه‌ها قرار داد. همچنین مخاطبان می‌توانند به‌صورت آنلاین مشاوره تغذیه بگیرند.

10- مراکز توان‌بخشی

یک سایت پزشکی می‌تواند به کمم مراکز توان‌بخشی بیاید. در این سایت مخاطبان می‌توانند اطلاعات خوبی درباره خدمات مرکز، تکنیک‌ها، تمرین‌ها و برنامه‌های درمانی دریافت کنند.

11- مراکز تحقیقاتی پزشکی

یکی دیگر از کاربردهای سایت پزشکی، برای منتشرکردن مقالات مراکز تحقیقاتی پزشکی است. در این سایت می‌توان اخبار پزشکی، مقالات علمی، نتایج تحقیقات را منتشر کرد. همچنین این سایت فرصت مناسبی است که پژوهش‌گران مختلف با هم آشنا شوند و نتایج تحقیقات خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند.

طراحی سایت پزشکی چه مراحلی دارد؟

   برای طراحی سایت پزشکی، مراحل زیر را پشت سر می‌گذارید:

1- برنامه‌ریزی و تحلیل نیازها

 • تعیین هدف

در ابتدا باید هدف دقیق خود را از داشتن سایت، با طراح در میان بگذارید.

 • شناسایی مخاطب

در این مرحله باید در مورد مخاطبان خود با طراح صحبت کنید. مثلا بگویید مخاطبان شما چه کسانی هستند. روزنامه‌نگاران پزشکی، دانشجویان پزشکی، بیماران و غیره.

 • تحلیل نیازها

حالا باید در مورد نیازها و انتظارات کاربران با طراح سایت گپ بزنید و بر اساس این دو مورد، در مورد محتوا و ویژگی‌هایی که سایت شما باید داشته باشد، تصمیم بگیرید.

طراحی سایت پزشکی

2- طراحی و ساخت ساختار سایت

 • طراحی ساختار اصلی سایت

در این مرحله طراح نقشه اصلی سایت را آماده می‌کند.

 • طراحی UI

در این مرحله از طراحی سایت پزشکی، طراح سایت خود را جای مخاطب قرار می‌دهد و به این فکر می‌کند که مخاطب چطور بهترین تجربه را داشته باشد و با انجام چه کارهایی سایت برای او جذاب‌تر خواهد شد.

 • انتخاب و ساخت قالب

حالا طراح در مورد قالب سایت تصمیم می‌گیرد که شامل طراحی صفحات و نمایش اطلاعات است.

3- تولید محتوا

 • ایجاد محتوا

حالا وقت تولید محتوای با کیفیت و مناسب است. این کار را می‌توانید خودتان انجام دهید یا از یک تیم متخصص تولید محتوا کمک بگیرید.

 • آپدیت محتوا

برای اینکه رتبه سایت شما در گوگل حفظ بشود مرتب باید محتوای جدید بارگذاری کنید و محتواهای قبلی خود را آپدیت کنید.

طراحی سایت پزشکی
طراحی سایت پزشکی

4- امنیت و سئو

 • امنیت سایت

یکی دیگر از وظایف طراح سایت، ایجاد امنیت بالا برای محافظت از اطلاعات شماست. در این مرحله کارهایی انجام می‌شود تا امنیت سایت شما بالا رود.

 • سئو

در طراحی سایت پزشکی کنار طراح یک تیم متخصص سئو ایستاده است. این تیم به سایت شما کمک می‌کند تا بالاترین رتبه در گوگل و بیشترین بازدید را داشته باشد.

5- راه‌اندازی و پشتیبانی

 • راه‌اندازی

در این مرحله سایت شما بر روی سرورهای مناسب مستقر می‌شود.

 • پشتیبانی و به‌روزرسانی

همین که سایت راه بیفتد کافی نیست و نیاز به پشتیبانی و مراقبت دارد. محتوا و افزونه‌های سایت باید به‌طور منظم به‌روز شود و اگر مشکلی وجود داشته باشد در کوتاه‌ترین زمان ممکن برطرف شود.

6- تست و آزمایش

 • عیب‌یابی
 • در این مرحله عملکرد سایت، صفحات و قابلیت‌های سایت تست می‌شود و در صورت وجود مشکل، طراح آن‌ها را حل می‌کند.
 • آزمایش

حالا نوبت ارزیابی رفتار کاربران سایت است. بعد از بررسی رفتار کاربران شاید لازم باشد تغییراتی در سایت به وجود بیاید.

جمع‌بندی

با پیشرفت علم و تکنولوژی، داشتن یک سایت پزشکی حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد و شما را از سایر همکاران‌تان یک سروگردن بالاتر می‌برد. حالا که مزایای داشتن سایت پزشکی آشنا شدید؛ وقت آن است که به وبوتو اعتماد کنید و طراحی سایت پزشکی خود را به ما بسپارید. ما با تجربه‌ای که در طراحی سایت پزشکی داریم، می‌توانیم نیازهای شما را به خوبی درک کنیم تا شما یک سایت بسیار حرفه‌ای و جذاب داشته باشید.

خدمات طراحی سایت پزشکی
خدمات طراحی سایت پزشکی

جمع‌بندی

با پیشرفت علم و تکنولوژی، داشتن یک سایت پزشکی حرفه‌ای اهمیت زیادی دارد و شما را از سایر همکاران‌تان یک سروگردن بالاتر می‌برد. حالا که مزایای داشتن سایت پزشکی آشنا شدید؛ وقت آن است که به وبوتو اعتماد کنید و طراحی سایت پزشکی خود را به ما بسپارید. ما با تجربه‌ای که در طراحی سایت پزشکی داریم، می‌توانیم نیازهای شما را به خوبی درک کنیم تا شما یک سایت بسیار حرفه‌ای و جذاب داشته باشید.

سوالات متدوال

سایت پزشکی به شما این امکان را می‌دهد تا به‌راحتی و خیلی حرفه‌ای‌تر با بیماران خود در ارتباط باشید. شما می‌توانید اطلاعات درمانی، رزرو آنلاین، مقاله‌های پزشکی، ساعت‌کاری، ویدیوهای آموزشی و سوابق تحصیلی ومهارت‌های خود را در اختیار بیماران قرار دهید.

در طراحی سایت پزشکی ویژگی‌های زیر را حتما در نظر می‌گیریم:

 • طراحی UI
 • سیستم نوبت‌دهی آنلاین
 • امکان مشاهده و دریافت نتایج آزمایشات
 • بلاگ
 • و…

معمولا سایت پزشکی در طول چند هفته آماده می‌شود؛ اما باز هم با توجه به نیازهای شما و پیچیدگی سفارش ممکن است این زمان تغییر کند.

هرسوالی دارید بپرسید

Hidden

Next Steps: Sync an Email Add-On

To get the most out of your form, we suggest that you sync this form with an email add-on. To learn more about your email add-on options, visit the following page (https://www.gravityforms.com/the-8-best-email-plugins-for-wordpress-in-2020/). Important: Delete this tip before you publish the form.
نام‌ونام خانوادگی
شماره تماس