شاید تصور کنید، حالا که تمام مراحل طراحی سایت خود را انجام دادید و به‌اصطلاح، سایت خود را راه‌اندازی کردید، به پایان کار رسیدید. اما اینطور نیست! درست است که خودِ سایت به درآمدزایی شما کمک می‌کند، اما باید هزینه‌هایی را برای آن در نظر بگیرید. این هزینه، هزینه پشتیبانی سایت است. اینکه قیمت پشتیبانی سایت چگونه تعیین می‌شود را در مطالب امروز بررسی می‌کنیم.

درکُل، سایت به امور خاصی نیاز دارد که باید پیگیری شود، و برای مدیریت و کنترل هر سایتی به یک فرد متخصص و کاردان نیاز است. سایت وردپرسی هم از این قاعده جدا نیست و باید همیشه به فکر پشتیبانی سایت باشید و هزینه‌ای را برای آن در نظر بگیرید.

در مطالب امروز قرار است درباره هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی صحبت کنیم و وظایفی که برعهده پشتیبان سایت است را بررسی کنیم. پس تا انتها همراه ما باشید.

قیمت پشتیبانی سایت

شاید وقتی درباره قیمت پشتیبانی سایت می‌شنوید، فرض کنید همان هزینه‌ای است که برای طراحی سایت می‌دهید. اما قیمت طراحی سایت و پشتیبانی سایت با هم متفاوت هستند. معمولا قیمت طراحی سایت متغیر و وابسته به عوامل مختلفی است. عواملی مانند شرکتی که قرار است طراحی را انجام دهد، امکانات و…

معمولا تعرفه پشتیبانی سایت ثابت است و پشتیبان وظایف مشخصی دارد که به آن رسیدگی کند. چیزی که این قیمت را تغییر می‌دهد، تعداد وظایفی است که بر دوش پشتیبان می‌گذارید. به‌طور کلی کار پشتیبان، نظارت بر تمام بخش‌های سایت است.

شاید این سوال در ذهن شما باشد که اصلا لازم است هزینه پشتیبانی سایت وردپرسی پرداخت شود؟ درکُل، سایت وردپرسی به پشتیبان نیاز دارد؟ در ادامه به این سوال‌ها جواب می‌دهیم.

هزینه پشتیبانی سایت
قیمت پشتیبانی سایت، معمولا ثابت است.

چرا سایت وردپرسی به پشتیبان نیاز دارد؟

خوب است بدانید که درکُل چرا هزینه پشتیبانی را پرداخت می‌کنید و پشتیبان سایت چه کاری برای سایت شما انجام می‌دهد.

حتما بخوانید  فایده سیستم مدیریت محتوا چیست؟ + انواع سیستم‌های مدیریت محتوا

. کنترل فنی سایت وردپرسی

کنترل و پشتیبانی فنی سایت وردپرسی، مهم‌ترین قسمتی است که هزینه و قیمت پشتیبانی سایت صرف آن می‌شود. سایت وردپرسی هیچ‌وقت نباید از دسترس خارج شود و همچنین عملکردهای آن باید به ‌درستی انجام شود.

پشتیبان سایت شما باید error فنی سایت را بررسی کرده و با علمی که دارد، آن را رفع کند. همچنین باید حواسش به خطرات تهدیدکننده مانند ویروس باشد و برای کشتن ویروس‌ها، راهی پیدا کند.

در یک کلام، پشتیبان باید کاری کند که سایت شما همیشه در دسترس کاربران باشد و کاربر احساس نکند که سایت شما به درستی کار نمی‌کند. این نکته را در نظر داشته باشید که پشتیبان سایت شما تا حدی که اجازه دهید، به سرور شما دسترسی دارد که از آن طریق بتواند موارد فنی را کنترل کند.

چون گاهی ممکن است که خرابی سایت وردپرسی از طریق وردپرس رفع نشود، در این صورت پشتیبان با دسترسی داشتن به تنظیمات سرور، مشکل سایت را حل می‌کند.

. تدابیر امنیتی

پشتیبان سایت باید همیشه سایت شما را ایمن نگه‌دارد. پس هزینه دیگری که برای پشتیبانی پرداخت می‌کنید، درواقع هزینه امنیت سایت شما است. ایمن نگه‌داشتن، یعنی در برابر خطر هکرها، ویروس‌ها، بدافزار و… ایمن باشد.

پشتیبان با دسترسی به کدهای سایت و نصب افزونه امنیتی، می‌تواند به بهبود امنیت سایت شما کمک کند و به دستبرد اطلاعات، اجازه ندهد. درکُل حواستان باشد که وقتی پشتیبان برای سایت خود در نظر می‌گیرید، آن شخص در زمینه امنیت سایت اطلاعات کافی داشته باشد که اطلاعات سایت شما مورد حمله هکر، ویروس و… قرار نگیرد.

تعرفه پشتیبانی سایت
به‌طور واضح، خواسته‌های خود را با پشتیبان در میان بگذارید.

. اضافه کردن افزونه برای بهتر شدن عملکرد

با نصب افزونه‌ها، می‌توان سایت وردپرسی را ارتقا داد. هزینه پشتیبانی سایت، فقط برای ثابت نگه‌داشتن سایت نیست، بلکه صرف پیشرفت و ارتقا سایت نیز می‌شود. پشتیبان سایت می‌داند که چه افزونه‌هایی برای سایت شما بهتر است و آن را به سایت شما اضافه می‌کند.

حتما بخوانید  راهنمای انتخاب دامنه سایت + نکاتی در مورد ثبت دامنه سایت

همچنین می‌داند که کدام افزونه مخرب و کدام مناسب‌تر است. شاید متوجه شده باشید که در برخی از سایت‌ها، به خاطر زیاد بودن افزونه‌هایی که ویروسی هستند، عملکرد درستی ندارند. پشتیبان سایت می‌داند که چه افزونه‌ای برای سایت شما نصب کند که کارکرد سایت بهتر شود و مُضر نباشد.

خوب است بدانید که پشتیبان سایت علاوه‌بر تسلط به HTML و CSS، باید به زبان‌های برنامه‌نویسی PHP و جاوا اسکریپت نیز کمی مسلط باشد که بتواند افزونه‌ها و ماژول‌های کاربردی برای سایت شما نصب کند.

. به‌روزرسانی محتوایی و فنی

اگر بخواهید پشتیبان به‌روزرسانی محتوایی انجام دهد، کاملا به توافق شما با پشتیبان بستگی دارد. به‌هرحال هزینه پشتیبانی برای به‌روزرسانی فنی، به صورت جدا پرداخت می‌شود. وردپرس همواره در حال به‌روزرسانی امکانات خودش است و آپدیت‌های مختلفی را منتشر می‌کند.

پشتیبان باید از همه این آپدیت‌ها باخبر باشد و آن را به‌روزرسانی کند. افزونه‌های سایت نیز به آپدیت نیاز دارد که پشتیبان باید حواسش به آن باشد.

علاوه‌بر موارد گفته شده، سایت همواره ثابت نیست و از لحاظ فنی به آپدیت نیاز دارد. امکانات جدید اضافه می‌شود و همه چیز از لحاظ فنی تغییر می‌کند. پشتیبان باید به این موارد هم حواسش باشد.

. امور مرتبط با سئو سایت

از مهم‌ترین مواردی که برای هزینه پشتیبانی سایت در نظر می‌گیرید، امور مربوط به بهینه‌سازی سایت برای موتور جست‌وجو از نظر فنی است. پشتیبان باید موارد سئوی سایت شما را چک کند و تدابیری برای موارد جدید داشته باشد.

هزینه پشتیبان سایت وردپرس
تعیین قیمت پشتیبانی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد.

سئو، مجموعه‌ای از امور هستند که باعث می‌شوند سایت شما رتبه بالایی در موتور جست‌وجو بگیرد. حتی اگر موارد محتوایی آن مربوط به محتواکار و طراح باشد، موارد تکنیکال آن به پشتیبان سایت مربوط می‌شود. پشتیبان سایت باید سعی کند که سرعت بارگذاری سایت شما بیشتر شود و سایت را به ابزارهای سئو وصل کند.

حتما بخوانید  UX و تاثیر آن در جذابیت سایت!

حالا متوجه شدید که چرا باید هزینه پشتیبان سایت وردپرس را در نظر بگیرید؟ از نظرهای مختلفی سایت شما بعد از راه‌اندازی به پشتیبان نیاز دارد که به‌طور مفصل به آن پرداختیم. اما تعرفه پشتیبانی سایت، چگونه تعیین می‌شود؟ در ادامه تعیین قیمت پشتیبانی سایت را بررسی می‌کنیم.

محاسبه قیمت پشتیبانی

در مطالب بالا وظایف پشتیبان سایت را بررسی کردیم. تعیین تعرفه پشتیبانی سایت به عوامل مختلفی بستگی دارد. درواقع اموری که در پشتیبانی سایت انجام می‌شوند، هزینه پشتیبان سایت وردپرس در ماه را مشخص می‌کند.

درکُل تعرفه پشتیبانی سایت به اینکه پشتیبان قرار است چه کارهایی انجام دهد، در چه زمینه‌هایی تخصص دارد و چگونه پشتیبانی سایت را انجام می‌دهد، بستگی دارد.

برای مثال، برخی از پشتیبان‌های سایت علاوه‌بر تخصص در وردپرس، متخصص سئو نیز هستند. حتی گاهی بعضی از پشتیبان‌ها، تولیدکننده محتوا نیز هستند و مطالب سایت را به‌روزرسانی می‌کنند. همه موارد گفته شده بر تعرفه پشتیبانی سایت تأثیرگذار هستند.

جمع‌بندی و نکات پایانی مربوط به قیمت پشتیبانی سایت

هزینه‌ای که برای پشتیبانی سایت در نظر می‌گیرید، جدا از هزینه طراحی سایت است. درکُل قیمت پشتیبانی سایت ثابت است ولی عواملی روی آن تأثیرگذار هستند. عواملی مانند تخصص پشتیبان، کارهایی که از پشتیبان می‌خواهید و…

قرار نیست که پشتیبان، سایت را ثابت نگه‌دارد، بلکه در صورت لزوم آن را به‌روزرسانی می‌کند. همچنین باید عملکرد سایت را بهتر کند که کاربر همواره از سایت شما راضی باشد.

برای اینکه بدانید سایت شما در چه زمینه‌ای به پشتیبان نیاز دارد، باید با یک تیم حرفه‌ای مشورت کنید. پیشنهاد ما به شما، شرکت وبوتو است که در زمینه طراحی سایت فعالیت دارد. برای اطلاعات بیشتر و راهنمایی، می‌توانید با پشتیبانی در ارتباط باشید.

همچنین تجربه‌های خود را از سایت‌هایی که از عملکرد آن راضی بودید، با ما در میان بگذارید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *